Marka Logo Tescili

Marka Logo Tescili

Markanızın tescili için yapmış olduğumuz başvurularda marka ile birlikte logo ( şekil ) ve vb. veya markayla birlikte olan sloganların tescili için başvuru yapılacağı gibi sadece logo veya sloganın içinde başvuru yapabilmekteyiz.

Logoda kullanmış olduğunuz karakter boyutunun yada renklerin ayırt edici bir unsur olarak değerlendirilmemeleri ile beraber ayrı renklerde logo veya yazılar için başvurunun tekrarına gerek yoktur.

Markaların tanınırlığı ve akılda kalıcılığını arttırmak amacıyla kullanılan logolar ve şekil olarak ibareler tek başına bile bir ürün grubunu temsil eden taciri işaret etmektedir.

Buna örnek olarak mesela Dünya lideri olan 2 markanın logoları söz konusu olduğunda kullanılmış olan amblemlerin tek başına dahi çok fazla sayıda tüketicinin markayı anımsamasını sağlamaktadır.

Logonuzun tasarımını yaparken veya yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususlar ;

Hizmet vermiş olduğunuz ürün veya hizmet sınıfının , hitap etmekte olduğunuz müşteri topluluğu özellerinin ve baskılı görsel tanıtım materyal ve yöntemlerin dikkati alınması akıllıca bir karar olacaktır.

Marka tescili ile logo şekil , amblem ve sloganınız gibi ürününüzle özleşen tanıtıcı unsurlarınızın da koruma altına alabileceğinizi belirtmek isteriz.

Logo tescili , amblem tescili , ve slogan tescili de markanıza verdiğiniz önem kadar değerlidir. Bunlarında tescilini yaptırmanız gerekebilir.